MISTROVSTVÍ ČR V MODENÍ GYMNASTICE JUNIOREK A SENIOREK A

Do tělocvičny Sokola Brno I. na Kounicově ulici v Brně se o víkendu 23.-24.9. sjely gymnastky kategorií juniorek a seniorek A.

Celkem jsme mohli sledovat 44 juniorek a 20 seniorek ve víceboji a seniorky navíc ve finále v jednotlivých náčiních.

V sobotu předvedly čtyřboj seniorky a juniorky čekala sestava s obručí a míčem. V neděli byla na juniorském programu sestava s kuželi a se stuhou, poté nejlepších 9 gymnastek z jednotlivých náčiní v kategorii seniorek čekalo finále.

Kompletní výsledky naleznete zde: výsledky seniorky, výsledky juniorky

Mistryní České republiky v juniorské kategorii se stala Laura Osičková z SK Tart MS Brno, druhé místo vybojovala Valerie Fotevová z TJ ZŠ Hostivař a třetí místo získala Karolína Mandíková z SK Motorlet Praha.

V kategorii seniorek se absolutní mistryní republiky pro rok 2023 stala Nikola Nováková z SK Tart MS Brno. Druhé místo vybojovala Karolína Havlíková z TJ Sokol Hodkovičky a třetí místo získala Adéla Podlahová z SKMG Máj České Budějovice.

Při letošním MČR se také konal mezinárodní závod s účastí zahraničních závodnic. V kategorii seniorek se nejlépe umístila na 10.místě Anfisa Yefimenko z SK Tart MS Brno. 17.místo obsadila Elena Sheshinina z SK Trasko Vyškov a 17.místo Taisiia Kochanova z TJSK Prague.

V juniorkách skončila závodnice SKP MG Brno Sofie Berveno na 5.místě, Ilona Žurbenko na 19.místě, Yelyzaveta Tsegelnikova na 20.místě a Valeriia Orenko na 28.místě všechny z TJSK Prague a Neli Chartová z SK Trasko Vyškov na 44.místě.