JUNIORSKÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA 2023 CLUJ NAPOCA

V soutěži jednotlivkyň se naše výprava představila v BT Aréně ve složení Valerie Fotevová s trenérem Nikolayem Boevem v sestavách s obručí a kužely a Laura Osičková s trenérkou Nelou Radiměřskou v sestavě s míčem a se stuhou.

Každý stát soutěžil ve čtyřech sestavách. Celkem v každém náčiní startovalo 59 gymnastek, pouze v kuželích 58 gymnastek.

Za obruč získala Valerie Fotevová 25.250 a umístila se na 30.místě. Míč Laury Osičkové byl ohodnocen známkou 25.050, a to znamenalo 27.místo.

Ani kužele se nepodařili Valerii Fotevové předvést bez chyby a to znamenalo 40.místo se známkou 23.550. Stuha se Lauře Osičkové podařila zacvičit výborně a na známce to bylo znát. Vybojovala nejlepší české umístění 22.místo a 24.500 bodů!

Společná skladba se předvedla ve složení: Kristina Gyulzadyan, Anna Kofroňová, Světlana Moravcová, Adéla Návarová, Sára Suchánková a Sofie Urbanová. Trenérským týmem společné skladby byla Tamara Bílková a Denisa Jašinská.

První den čekala naše reprezentantky skladba s 5 míči, kde se nevyvarovaly chyb. Ohodnoceny byly známkou 20.750 a to stačilo na 30.místo.

Druhý den naše juniorky vybojovaly nejvyšší známku sezóny za skladbu s 5 švihadly 21.550 a tím 28.místo.

Celkově získaly v konkurenci 37 skladeb světa 28.místo.

Díky účasti jak dvou gymnastek v soutěži jednotlivkyň, tak i společné skladby jsme byli součástí závodu týmů, kterého se na tomto MS účastnilo 32 zemí.

Česká republika získala ve světové konkurenci 24.místo!

Rozhodčí celého mistrovství v soutěži jednotlivkyň i ve společných skladbách byla Blanka Mlejnková.

Gratulujeme a děkujeme celému týmu gymnastek, trenérek, rozhodčích, rodičům, sponzorům a všem kteří se na dlouhodobé přípravě podíleli!!