Mezinárodní turnaj Gracia Fair Cup Budapešť

Omlouváme se za chybné uvedení známky Sofie Berveno (Gracia Fair Cup), chyba je odstraněna.

První letošní prověrkou před květnovým ME v Maďarsku byla pro reprezentační družstva juniorek a seniorek soutěž v Budapešti. Všechny gymnastky vyzkoušely své nové sestavy pro letošní sezónu.

Juniorské soutěže se zúčastnilo 53 gymnastek.

Nejlépe si vedla Karolína Mandíková, která získala 25.místo (90,75), Adéla Návarová 39.místo (85,5), Ekaterina Zaripova 40.místo (85,3), Sofie Ella Urbanová 41.místo (84,3), Anna Kofroňová, 43.místo (82,35) Johana Babištová, 45.místo (79,95), Sofie Berveno 46.místo (79,85).

V seniorské kategorii, kde startovalo 46 gymnastek obsadila Valerie Fotevová 13.místo (106,0), Nikola Nováková 18.místo (101,7), Karolína Havlíková 20.místo (99,55), Tereza Staňková 23.místo (97,8), Laura Osičková 27.místo (93,9) a Adéla Podlahová 29.místo (92,7).

Seniorky se probojovaly i do finálových soutěží, kde ČR zastupovala vždy maximálně jedna závodnice.

V obruči vybojovala Nikola Nováková 5.místo, v míči Valerie Fotevová 7. a v sestavě s kuželi 4.místo. Ve finále se stuhou skončila T. Staňková na 6.místě.