Aktuální opatření a zastavení tréninkové a závodní činnosti

Vážení přátelé moderní gymnastiky,

již podruhé v tomto roce se dostáváme do situace, kdy jsou zmrazeny veškeré naše sportovní aktivity. Jakkoliv je to pro mnohé z nás velmi obtížně pochopitelné, jelikož sportování naopak přispívá k posilování zdraví a imunity, nezbývá nám nic jiného, než to respektovat.

Nelze nyní predikovat, jak dlouho bude opatření platit, zdali nedojde k prodloužení či jak bude probíhat rozvolňování. Je nutné počítat s tím, že se velmi pravděpodobně po dvou týdnech nevrátíme k úplně normálnímu stavu. S velkou pravděpodobností se opatření protáhnou až do 1.11, jelikož na týden od 26.10. byly již nyní vyhlášeny prodloužené podzimní prázdniny.

Situaci by prakticky mohla změnit pouze výjimka pro sportovce, kterou se budou vrcholní činitelé sportovního prostředí snažit nepochybně vyjednat, ale to je zatím jen teorie a nelze s tím zatím kalkulovat.

Od pondělí 12. října nám na základě aktuálního vládního usnesení ze dne 8.10.2020 tedy zbývají zase jen domácí a online tréninky. Zejména pro společné skladby linie B však toto bude nedostačující.

Vládní opatření má dopad nejen na tréninkové a závodní aktivity samotné, ale také do ekonomiky oddílů, oblastí i svazu a bohužel v neposlední řadě hlavně na naši psychiku.

Předsednictvo ČSMG bude situaci sledovat a činit kroky, aby dopady pro moderní gymnastiku byly co nejméně bolestivé a po uvolnění restrikcí proběhly všechny mistrovství ČR, byť třeba v náhradním termínu.

Naplánované závody a přebory do neděle 11.10. včetně mohou ještě proběhnout bez diváků a s účastí do 130 osob.

Pohárové závody naplánované od 12.10. do 25.10. pořadatelé budou muset zrušit nebo přeložit, informace budou účastníkům sami zasílat.

MČR nadějí starších v naplánovaném termínu nebude a řeší se odložení se na jiný termín.

Přejeme všem pevné zdraví a pozitivní mysl!

s pozdravem Jiří Herian

předseda Českého svazu moderní gymnastiky

Usnesení České vlády č. 996 ze dne 8. října 2020