I. gymnastický ples 2.3.2019

Česká gymnastická federace (ČGF) ve spolupráci s Českým svazem moderní gymnastiky (ČSMG) uspořádala v SOBOTU 2. BŘEZNA 2019 V PRAZE I. GYMNASTICKÝ PLES.

Ples se konal od 19.00 v hlavním sále Národního domu v Praze na Smíchově.

Součastí plesu bylo také slavnostní vyhlášení GYMNASTY/GYMNASTKY ROKU 2018.

Na plese vstoupilo celkem 5 osob do síně slávy a proběhlo vyhlášení sportovců roku 2018 v jednotlivých sportech.

SÍŇ SLÁVY

Do síně slávy za mimořádný přínos pro rozvoj moderní gymnastiky vstoupila paní Hana Sitnianská, naše první mistryně světa z roku 1965. Cenu za pani Hanu Sitnianskou převzaly sestry Machatovy, Jiřina Langová a Hana Bubníková.

Do síně slávy vstoupila také bývalá sportovní gymnastka, držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a LOH 1964 paní Adolfína Tačová.

GYMNASTI ROKU 2018

Moderní gymnastkou roku 2018 byla vyhlášena Alina Chamzina z SK Tart MS Brno. Alina je trojnásobná absolutní mistryně ČR v kategorii juniorek a v roce 2018 se stala absolutní mistryní České republiky.

Aneta Holasová se stala sportovní gymnastkou roku 2018. Seniorská reprezentantka ČR, současná jednička českého reprezentačního týmu.

Sportovním gymnastou se stal Ondřej Kalný. Jeden z nejúspěšnějších juniorských reprezentantů. V roce 2018 svými výkony vybojoval účast na Světové olympiádě mládeže. Na Mistrovství Evropy vybojoval 4. místo na přeskoku.

Frydrychová Zita se stala oceněnou gymnastkou roku 2018 ve skocích na trampolíně. V letošním roce získala 10. titul absolutní mistryně ČR. Na ME 2018 skončila na 15. místě a vybojovala pro Českou republiku kvalifikační místo na Evropské hry 2019 v Minsku.

Kristýna Bernátová byla oceněnou gymnastkou v aerobiku. V roce 2018 - jako první z ČR obsadila 2.místo v 1.kole Poháru federací.

Oceněn byl i tým roku 2018 v soutěži TeamGym. zde padla volba jasně na reprezentační tým kategorie seniorek, který se poprvé v rámci oficiálního Mistrovství Evropy TeamGym UEG přes silný tým z Velké Británie probojoval až do finále, kde po vydařeném a vylepšeném výkonu oproti kvalifikaci obsadil konečné 6. místo!

Kristýna Bernátová, Tereza Kočová, Dita Hanzalová (všechny tři Sport Aerobic Liberec), Tereza Kudláčková (Corridoor Praha) a Adéla Misárová (Pro Fitness Praha) – Tým roku 2018 aerobik.

Vítězky MČR 2018, vítězky Slovak Aerobic Open 2018 a vítězky 1.kola Poháru federací v Liberci.

Kinštová Jana, Neuschlová Lucie, Hamříková Anna – Tým roku 2018 v akrobatické gymnastice

V roce 2018 reprezentovalo toto akrobatické trio Českou republiku na Mistrovství světa v belgických Antverpách. I přes zdravotní komplikace, které se holek od začátku roku držely, dokázaly zacvičit dvě technicky čisté sestavy a skončili na 32. místě.

Jaromír Labonek - Trenér roku 2018

Bývalý český reprezentant ve sportovní gymnastice původem z TJ Prostějov, který se po ukončení aktivní kariéry vrhl na dráhu trénování. Tento neukojitelný milovník věnečků a laskonek v současné době patří mezi nejlepší trenéry hlavně juniorských kategorií a je zároveň osobním trenérem mimo jiné Ondřeje Kalného. Zároveň je i hlavním trenérem juniorské reprezentace České republiky. Za jeho dlouholetou trenérskou praxi mu prošlo pod rukama spousta nadějných gymnastů včetně bývalých a současných reprezentantů. Kromě toho se nadále věnuje výchově mladých, nadaných a v budoucnu doufejme úspěšných závodníků.