Mistrovství Evropy juniorek 2018 - Guadalajara

Výsledky jednotlivých náčiní: Obruč, míč, kužele, stuha
Výsledky neoficiální soutěže družstev juniorek: 1. RUS ..... 28. SVK, 29. CZE, 30. CYP, 31. BEL, 32. DEN, 33. SMR. Za nimi skončily země, které se zúčastnily jen s 1 gymnastkou (SRB, MKD, MNE, BIH a SWE)
Na Mistrovství Evropy juniorek startovaly české reprezentantky v úvodní skupině A. V obruči předvedla Natálie Šebková velmi vyrovnaný výkon a získala 12.35.
Také Veronika Wünschová, juniorská mistryně České republiky, startovala v sestavě s obručí s velkým nasazením. Ale po ztrátě náčiní za plochu a jeho výměně se na světelné tabuli objevila známka 10.90.
V míči předvedla Natálka Šebková pěkný výkon bez velkých výkyvů a byla oceněna známkou 11.40. Veronika Wünschová i přes dlouhý neplánovaný běh za míčem získala známku 11.95.
Pro letošní MEJ je novinkou, že UEG již nezve REFEREE rozhodčí ale losuje je ze všech přítomných. Los tentokrát padl i na českou rozhodčí Michaelu Obrovsky, která si vylosovala provedení míče a obruče. Ke známce 2 REFEREE rozhodčích se pak srovnávají známky rozhodčích ze základního panelu.
Držíme palce celému českému týmu a přejeme krásné výkony ve zbývajícím náčiní - kuželích a stuze.
S. L.

Mistrovství Evropy juniorek se zúčastnilo české reprezentační družstvo ve složení Veronika Wünschová, Natálie Šebková a náhradnice Nela Pochylá. Spolu s nimi tvořily výpravu trenérky Jarmila Zajoncová a Renata Chomoutová a jako rozhodčí Michaela Obrovsky. Vedoucím výpravy byla Sotirula Landyšová.