Gratulace paní Stanislavě Halounové k životnímu jubileu

Gratulujeme paní Stanislavě Halounové k dnešnímu krásnému životnímu jubileu. Tato dáma, která je dlouholetou trenérkou, mezinárodní rozhodčí a funkcionářkou se dnes dožívá 90 let.

Byla u začátků a rozmachu moderní gymnastiky v ČSSR v šedesátých letech. Podílela se organizačně již v roce 1965 na MS v Praze, kdy se stala absolutní mistryní světa Hana Mičechová-Sitnianská. Byla trenérkou malé Daniely Bošanské, později velice úspěšné medailistky z MS a ME.

Postupně pracovala v různých funkcích pro moderní gymnastiku na oblasti Praha, v ČSSR i ČR. Byla předsedkyní Československého svazu MG, byla i předsedkyní Českého svazu MG. Byla hlavní organizátorkou ME 1995 v Praze. Je zakladatelkou a dlouholetou členkou oddílu TJ Vodní stavby Praha, trenérkou i rozhodčí. Působila dlouhá léta jako zkušená mezinárodní rozhodčí. Rozhodovala na mnoha Mistrovství světa a Evropy. Rozhodovala také v roce 2000 na olympijských hrách v Sydney, kam byla nominována FIG jako neutrální rozhodčí. V roce 2009 byla navržena do síně slávy Českého svazu moderní gymnastiky za svou dlouholetou práci pro MG.